wrapper

 

 

سیلندر هیدرولیک یکی از مهم‌ترین و پرکاربردترین تولیدات صنعتی‌ست و دامنۀ استفادۀ آن در صنایع مختلف و تولیدات صنعتی گوناگون بسیار بسیار گسترده می‌باشد به طوری که گفته می‌شود در هر کارخانه‌ای که محصولی در آن در حال تولید است بی شک هیدرولیک و سیلندر هیدرولیک یکی از پایه‌های اصلی چرخۀ ساخت و تولید به شمار می رود.

 

سیلندرهای هیدرولیکی نیروی خود را از تحت فشار قرار دادن سیالات به ویژه روغن به دست می‌آورند. سیلندرهای هیدرولیکی از یک محفظۀ استوانه‌ای شکل تشکیل شده‌اند و از طرفی پیستون که به شافت متصل شده‌ است در داخل آن به سمت جلو و عقب حرکت می‌کند و این حرکت رفت و برگشتی پایه و اساس مکانیسم کاری سیلندرهای هیدرولکی به شمار می‌رود. دو سر محفظۀ سیلندر همواره با فلنج‌هایی که متناسب با نوع کاربری قابل تغییر است باید بسته و آببندی شوند. در داخل سیلندر و روی پیستون سیل‌های آبندی قرار دارد که متاسب با میزان کارکرد و فشار کاری هر سیلندر هیدرولیک باید تعبیه گردند. در داخل سیلندر و با قرار گرفتن پیستون در نقاط مختلف فضای داخلی همواره به به دو بخش تقسیم می‌گردد. بخش که در سمت انتهای جک قرار دارد و هنگام حرکت رو به جلوی جک به مرور به وسیلۀ روغن پر می‌شود و بخش جلویی سیلندر که سمت گلویی‌ست و در جک‌های افقی برای برگشت شفت و پیستون به حالت اولیه با خالی شدن محفظۀ پشتی روغن وارد محفظۀ سمت جلو شده و جک در حالت بسته قرار می‌گیرد. در سیلندرهای برگشت با وزن که به حالت عمودی کار می‌کنند، هنگام برگشت شفت و پیستون تنها روغن از محفظۀ پشتب تخلیه و دیگر نیازی به تزریق روغن در محفظۀ جلویی سیلندر نیست و وزن جک باعث برگشت شافت و پیستون به حالت بسته می‌گردد.

 

سیلندرهای هیدرولیکی در نوع‌های مختلف و بنا به نیاز مصرف‌کننده ساخته می‌شوند و عموماً بر اساس نوع اتصال آن‌ها بر روی دستگاه، ماشین و یا هر سیستم صنعتی تقسیم‌بندی می‌گردند که از پرکاربردترین آن‌ها می‌توان به فلنج‌دار (فلنچ از جلو، ته، وسط) بازویی یا کمربندی، یو شکل، پایه‌دار و... اشاره کرد. بخش اعظمی از سیلندرهای هیدرولیکی به وسیلۀ شافت به دستگاه متصل می‌گردند.

 

 

                                                                                                 

سیلندر هیدرولیک فلنچ گرد از جلو        

 

 

سیلندر هیدرولیک فلنچ گرد از ته

 

 

 

 

سیلندر هیدرولیک بازویی از وسط    

 

                                                      

                     سیلندر هیدرولیک پایه‌دار

 

 

 

یک سیلندر هیدرولیک در یک سیستم نقشی بسیار کلیدی دارد و مولد حرکت و انتقال در آن سیستم به شمار می‌آید. در سیلندر هیدرولیک تولیدکنندۀ نیرو پمپ هیدرولیک است که وظیفۀ انتقال و جریال روغن به داخل سیلندر برای جابه‌جایی پیستون را به عهده دارد. با فشار روغن پیستون حرکت رفت و برگشتی  خود را آغاز می‌کند و با محدود شدن روغن در فضای بستۀ داخل سیلندر و فشاری که بر پیستون وارد می‌شود نیروی مورد نیاز برای انتقال مورد نظر سیستم به وجود می‌آید. روش محاسبۀ این نیرو به قرار زیر می‌باشد که در آن F به معنای نیرو و P به معنای فشار کاری و A سطح مقطع یا مساحتی‌ پیستون می‌باشد:

 

F=P.A

 

 

ادامه دارد...

جدیدترین محصولات

سیلندر هیدرولیک چرخشی
ساخت سیلندرهای هیدرولیک و پنوماتیک مهرگان صنعت شرق
سیلندر هیدرولیک بازویی
ساخت سیلندرهای هیدرولیک و پنوماتیک مهرگان صنعت شرق
کلمپ ورق گیر
ساخت سیلندرهای هیدرولیک و پنوماتیک مهرگان صنعت شرق
کلمپ ورق گیر
ساخت سیلندرهای هیدرولیک و پنوماتیک مهرگان صنعت شرق
دو سر شفت کمربند از وسط
ساخت سیلندرهای هیدرولیک و پنوماتیک مهرگان صنعت شرق
مجموعه سیلندرهای هیدرولیک
ساخت سیلندرهای هیدرولیک و پنوماتیک مهرگان صنعت شرق

مهرگان صنعت شرق

کارخانه و گروه تولیدی مهرگان صنعت شرق، پیشرو در صنعت تولید انواع سیلندرهای هیدرولیک و پنوماتیک. فعالیت خود را در سال 1383 و در قالب یک واحد تولیدی مجزا با ثبت شرکت با مسئولیت محدود آغاز نمود. این واحد تولیدی از همان ابتدای کار با تکیه بر تجارب و دانش فنی اعضای مدیریتی و پرسنل فنی و مهندسی و کارگاهی خود، بازار هدف خود را بر روی طراحی، ساخت و تعمیر سیستم های هیدرولیک، به خصوص انواع جک و یونیت هیدرولیک قرار داد. این شرکت تا به امروز افتخار همکاری با بزرگترین شرکت های داخلی و  حضور موفقیت آمیز در بزرگترین پروژه های صنعتی کشوری را داشته. تخصص و تجربۀ ما، طراحی و تولید سیستم هایی است که در شرایط کاری سخت، با سیکل کاری مداوم و محدودیت های محیطی و کاری مختلف سر و کار دارند و تا به امروز توانسته ایم در تمامی حوزه های فعالیت خود، کشور را از واردات هر گونه کالای مشابهی بی نیاز کرده و محصولی ارائه دهیم که ضمن رقابت در زمینۀ کیفیت، از لحاظ مالی هم بسیار بسیار  مقرون به صرفه تر از نمونه های خارجی باشد.

در این شرکت و با توجه به تجهیزات موجود امکان ساخت هر نوع جک هیدرولیک تا قطر 950میلیمتر و به طول 7.5متر می باشد. برای ابعاد بالاتر، با بخش فنی شرکت مشورت نمایید.

حتی ساده ترین و ابتدایی ترین محصولات نیز در صورت ثبت سفارش از ابتدا نیازسنجی، طراحی و تولید می شوند و هیچ گونه محصول از پیش طراحی شده ای در این مجموعه موجود نمی باشد. شرایط گارانتی ما برای سفارش های با تیراژ کمتر از 10 عدد، قبول تمامی مشکلات احتمالی که به طراحی یا ساخت کالا مربوط می باشند در طول یک سال پس از ترخیض آن از انبار کارخانه میباشد. برای محصولاتی که بالای 10 عدد سفارش گذاری شده اند در صورت بروز مشکل در بازه زمانی 1ساله، محصول به طور کامل تعویض و جایگرین می شود. طی بررسی که در سال گذشته در شرکت انجام شد، در بازۀ زمانی سال 91 تا 97 تنها 3 بار مشتریان ما برای انجام خدمات پس از فروش با شرکت تماس گرفتند که 2 مورد از آن مربوط به محصولات تعمیری بود و یک مورد به اشتباه در آکس محل بسته شدن فلنج سر جک ارتباط داشت که در تمامی این سه مورد که در بازۀ زمانی 6 ساله و با توجه به گستردگی محصولات آمار نامطلوبی به شمار نمی آید در کمترین زمان ممکن رفع عیب گردید و در ادامه و با برگزاری جلسات متعدد داخلی، تمامی جوانب بروز مشکل بررسی گردید تا از تکرار دوبارۀ آن جلوگیری گردد.