wrapper

بخش دوم

قسمت‌های مختلف یک سیلندر هیدرولیک:

سیلندر هیدرولیک با وجود تنوع بسیار گسترده‌ای که با توجه به نیازها و محدودیت های کاری دارد از چند قسمت عمده تشکیل شده است. لوله سیلندری که حکم بدنه را دارد، درپوش ته، فلنج گلویی، شافت و پیستون دیگر قسمت‌های اصلی یک سیلندر (جک) هیدرولیکی را شامل می‌شوند.

 

لوله سیلندری  Cylinder barrel:

لوله سیلندری داخل سنگ خورده استوانه‌ای است که حکم بدنۀ اصلی یک سیلندر (جک) هیدرولیک را دارد. لوله سیلندری داخل سنگ خورده‌ای که عموما از جنس آهن ST52 یا St37 می‌باشد و استوانه‌ای‌ست که در برابر هرگونه نشت روغن از بدنه آب‌بند می‌باشد. معمولاً سایز سیلندر را به ترتیب بر اساس دهنۀ خارجی، دهنۀ داخلی و طول آن بیان می‌کنند. برای مثال 800*50*65 به معنی لوله سیلندری به قطر بیرونی 65، قطر داخلی 55 و طول 800 میلیمتر (80 سانتی‌متر) می‌باشد. پیستون داخل سیلندر حرکت رفت و برگشتی متناوب دارد که با محدود کردن فضای روغن (دهنۀ داخلی سیلندر یا سطح مقطع پیستون) عامل ایجاد نیرو می‌شود.

 

فلنج انتها(درپوش انتهای سیلندر): Cap

فلنج ته یا درپوش انتها برای بستن بخش پشتی سیلندر استفاده می‌شود. فلنج ته با روش‌های متفاوتی به سیلندر متصل می‌گردد از قبیل: جوش، رزوه روی سیلندر، پیچ، میل مهار و... پلۀ اول فلنج برای آببندی دهنۀ انتهای سیلندر تعبیه شده است و در سیلندرهای دو طرفه که فشار روغن هم در حرکت رو به جلو و هم در حرکت رو به عقب وجود دارد اورینگی بر روی پلۀ آببندی تعبیه می‌گردد تا  در فشارهای بالا و حرکت‌های مداوم سیلندر به روغن دهی نیافتد. در صورت عدم استفاده از اُرینگ، آببندی با جوشکاری صورت می‌گیرد که در تکنولوژی روز جهان روش منسوخی به شمار می‌رود.

 

 

فلنج سر یا فلنج گلویی: Cylinder head

وظیفۀ ابتدایی و اصلی فلنج سر یا فلنج گلویی محدود کردن سر دیگر سیلندر می‌باشد. با تعبیۀ این فلنج در دو سر لوله سیلندری محفوظ شده و روغن درون آن می‌تواند تحت فشار قرار بگیرد تا به واسطۀ فشار وارد شده از محفظه‌ای کوچک نیروی کاری فوق العاده‌ای تولید گردد. شاید بخش بزرگی از صنعت جهان تنها با همین مکانیسم به ظاهر ساده کار کند!

فلنج سر نیز مانند فلنج انتها با روش‌های متفاوتی مثل جوش، رزوه روی سیلندر، پیچ، میل مهار و... به لوله سیلندری متصل می‌گردد و در پلۀ آببندی به قطع باید اُرینگ تعبیه گردد. در بیشتر سیلندرهای هیدرولیکی فشار رو به جلو بسیار بالا بوده و لوازم آببندی تعبیه شده در گلویی نقشی حیاتی در کاربری درست مجموعه و جلوگیری از نشت روغن ایفا می‌کنند.

 

جدیدترین محصولات

سیلندر هیدرولیک چرخشی
ساخت سیلندرهای هیدرولیک و پنوماتیک مهرگان صنعت شرق
سیلندر هیدرولیک بازویی
ساخت سیلندرهای هیدرولیک و پنوماتیک مهرگان صنعت شرق
کلمپ ورق گیر
ساخت سیلندرهای هیدرولیک و پنوماتیک مهرگان صنعت شرق
کلمپ ورق گیر
ساخت سیلندرهای هیدرولیک و پنوماتیک مهرگان صنعت شرق
دو سر شفت کمربند از وسط
ساخت سیلندرهای هیدرولیک و پنوماتیک مهرگان صنعت شرق
مجموعه سیلندرهای هیدرولیک
ساخت سیلندرهای هیدرولیک و پنوماتیک مهرگان صنعت شرق

مهرگان صنعت شرق

کارخانه و گروه تولیدی مهرگان صنعت شرق، پیشرو در صنعت تولید انواع سیلندرهای هیدرولیک و پنوماتیک. فعالیت خود را در سال 1383 و در قالب یک واحد تولیدی مجزا با ثبت شرکت با مسئولیت محدود آغاز نمود. این واحد تولیدی از همان ابتدای کار با تکیه بر تجارب و دانش فنی اعضای مدیریتی و پرسنل فنی و مهندسی و کارگاهی خود، بازار هدف خود را بر روی طراحی، ساخت و تعمیر سیستم های هیدرولیک، به خصوص انواع جک و یونیت هیدرولیک قرار داد. این شرکت تا به امروز افتخار همکاری با بزرگترین شرکت های داخلی و  حضور موفقیت آمیز در بزرگترین پروژه های صنعتی کشوری را داشته. تخصص و تجربۀ ما، طراحی و تولید سیستم هایی است که در شرایط کاری سخت، با سیکل کاری مداوم و محدودیت های محیطی و کاری مختلف سر و کار دارند و تا به امروز توانسته ایم در تمامی حوزه های فعالیت خود، کشور را از واردات هر گونه کالای مشابهی بی نیاز کرده و محصولی ارائه دهیم که ضمن رقابت در زمینۀ کیفیت، از لحاظ مالی هم بسیار بسیار  مقرون به صرفه تر از نمونه های خارجی باشد.

در این شرکت و با توجه به تجهیزات موجود امکان ساخت هر نوع جک هیدرولیک تا قطر 950میلیمتر و به طول 7.5متر می باشد. برای ابعاد بالاتر، با بخش فنی شرکت مشورت نمایید.

حتی ساده ترین و ابتدایی ترین محصولات نیز در صورت ثبت سفارش از ابتدا نیازسنجی، طراحی و تولید می شوند و هیچ گونه محصول از پیش طراحی شده ای در این مجموعه موجود نمی باشد. شرایط گارانتی ما برای سفارش های با تیراژ کمتر از 10 عدد، قبول تمامی مشکلات احتمالی که به طراحی یا ساخت کالا مربوط می باشند در طول یک سال پس از ترخیض آن از انبار کارخانه میباشد. برای محصولاتی که بالای 10 عدد سفارش گذاری شده اند در صورت بروز مشکل در بازه زمانی 1ساله، محصول به طور کامل تعویض و جایگرین می شود. طی بررسی که در سال گذشته در شرکت انجام شد، در بازۀ زمانی سال 91 تا 97 تنها 3 بار مشتریان ما برای انجام خدمات پس از فروش با شرکت تماس گرفتند که 2 مورد از آن مربوط به محصولات تعمیری بود و یک مورد به اشتباه در آکس محل بسته شدن فلنج سر جک ارتباط داشت که در تمامی این سه مورد که در بازۀ زمانی 6 ساله و با توجه به گستردگی محصولات آمار نامطلوبی به شمار نمی آید در کمترین زمان ممکن رفع عیب گردید و در ادامه و با برگزاری جلسات متعدد داخلی، تمامی جوانب بروز مشکل بررسی گردید تا از تکرار دوبارۀ آن جلوگیری گردد.